.
Na začátku minulého století se vysloužilý důstojník britské koloniální armády plukovník Bradford (soudí se, že to nebylo jeho pravé jméno) spřátelil s panem Peterem Kelderem. Sloužil v Indii a vyprávěl o tom, že prý někde v Tibetu je klášter, kde mniši znají tajemství věčného mládí. Dlouho přemlouval pana Keldera, aby jel s ním do Tibetu a aby spolu našli ten klášter. Plukovník nakonec odjel sám. Nutno dodat, že to byl už šedivějící pán o holi, kterému se blížila šedesátka.
Po mnoha letech se plukovník Bradford vrátil do Anglie a jeho přítel ho nemohl poznat. Muž, kterému by odhadoval 45 let, mladistvého věku, vzpřímené chůze, tmavé vlasy. Vyprávěl, jak našel tibetský klášter, žil s mnichy, o jejich způsobu života a stravovacích návycích, a také jak se naučil tajné cviky tibetských mnichů, které vracejí člověku mládí.
Společně pak vytvořili semináře pro první zájemce o tom co vše se v Tibetském chrámu dělo. Pan Kelder poté několik týdnů sepisoval zážitky z vyprávění plukovníka Bradforda a potom vydal o této cestě do Tibetu knihu, která byla přeložena do mnoha jazyků.
Cviky se mají provádět denně, a to v množství minimálně 3krát od každého cviku a maximálně 21krát. Cviky se mají provádět pomalu a soustředěně a pouze tolik, abychom se extrémně neunavovali. Začíná se s minimálním počtem cviků a je možné každý týden maximálně o jeden počet cviků zvýšit.
Obecně platí: provádím-li cvik, nadechuji se, vracím-li se do základní polohy, vydechuje se. S výjimkou prvního cviku máme v každém cviku chvilku setrvat. Nejsou to tedy cviky na rychlost (v žádném případě to není aerobik v rychlém rytmu podle hudby!), ale na výdrž. Každý cvičí pomalu, individuální rychlostí.
.
Tuto techniku mi poprvé představila paní učitelka na základní škole, když mi bylo 11 let. Zahrnula jí tenkrát do hodiny tělocviku a já byla tak fascinována, že jsem chtěla vědět víc. Půjčila jsem si knihu a byla plná údivu a obdivu. Nejen těmito cviky, ale také způsobem života těch co tyto vruty mají jak součást své každodenní rutiny. Od svého dětství jsem vyzkoušela řadu dalších možností vědomého pohybu a ne vždy byly tyto vruty součástí mého života. Přesto jsem se k nim vracela znova a znova. Jejich blahodárný účinek na mé tělo a mysl mi umožnují zdravější a radostnější život.
Účinky této metody:
Cvičení povzbuzuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, harmonizují jejich funkci a to velmi pozitivně působí na celé tělo.
Aktivace a správná činnost energetických center - čaker.

.

Pojďme společně opět oživit příběh plukovníka Bradford a Peterem Kelderem. Během kurzu si projít nejen jednotlivé vruty, ale také kulturní dědictví, které se pod těmito cviky ukrývají.
3 měsíční kurz zaměřený na osvojení si techniky 5ti Tibeťanů a způsobu života Tibeckých Vlámu s přesahem do nynější doby.
(každou středu)
Kapacita kurzu: 8 lidí
Investice: 3 600 Kč
.