Barta Mindset


Už od mého dětství bylo jasné, co nás čeká. Zásadní kroky byly naplánovaný. Školka, škola a lukrativní práce, díky které se budeme mít lépe, než se měli naší rodiče. Perfektní plán... Pro rodiče. Pro společenský systém. Můj plán... Neplánovat a jen žít... A tak se naše životy staly směsicí mého a jejich pohledu na svět... Dlouhá léta mě učili žít podle plánování. Plánovat budoucnost, řešit minulost. Hodně práce, málo zábavy. Podivné na tom bylo, že i když mi to nedávalo vůbec smysl a můj život začal více postrádat šťastné dny, uvěřila jsem časem jejich pohledu na svět a svůj nejen odsouvala, ale časem úplně vymazala. Můj mozek postupně vytvářel převážně problémy a mé nitro přestalo věřit v zázraky. Vytvořila jsem tolik problémů, že už jsem je ani nestačila řešit. Jen přibývaly nové. Problémy a starosti. Starosti a strachy. Nechci tím říct, že můj život byl nešťastný. Nebyl. Měla jsem kolem sebe spousta lidí, co mě milovali a naštěstí ta optimistická hravá holčička také ráda vykukovala na svět. Když si to tak vezmu, ani jsem nevnímala ten věčný kolotoč strachů jako něco negativního. Bylo to prostě tak. Byla jsem tak naprogramována. A co jsem měla dělat. Život byl přeci takový a člověk nemůže mít vše. To jsem slýchávala často. Ber co je a buď vděčná.  

Tak dnes vděčná jsem. Jen už ne za to co mi říkali. Jsem vděčná, že jsem měla tu možnost poznat svět i z jiné perspektivy. V mém světě se dějí zázraky, vše je možné, vždy mám na výběr a můžu mít vše, po čem toužím. I teď se občas vynoří nějaký starý blok a strach. Rozdíl oproti dřívějšku jen ten, že se už nenechám plně pohltit a vehnat do kouta. Začnu se rozhlížet, jaké mám možnosti. Vše co jsem se naučila, obracím ve svůj prospěch. Už nebojuji, nechávám se unášet proudem. Opakuji unášet, ne stahovat. Věřím, že vesmír je místo, kde každý dostane to, o co si řekne. Jde jen o to, naučit se říkat si... Co a kdo vytvoří v mém životě větší lehkost? Říkat si o věci, lidi a zážitky, které chceme a ne nechceme. Jestli cítíte tu nuanci mezi tím, jste na radostné cestě. Jestli ne... Také nevadí. Vždy je naděje. Vždy jsou možnosti. Jak se to ještě zlepší? Ptejte se. Buďte otázkou. To je to, co otevírá dveře, které chcete otevřít. Máte strach. Také nevadí. Jednou přijde chvíle, kdy se strach stane vaším spojencem. Jak se strach může stát vaším spojencem? Ptejte se. Stále a dokola. Protože jestli máte žít v nějakém kolotoči, vytvořte si ten, který vždy vytvoří víc. Ptejte se a odpovědi přijdou v podobě šťastného života.

Pokud cítíte, že vám budu moci při vaší cestě životem přispět, ráda vás poznám. Společně se více podíváme na vaše návyky, vzorce, nastavení a také pro vás vhodné nástroje a procesy, kterými si budete moci obohatit svůj svět.

Každý jsme jedineční a žádáme si jinou péči a různé nástroje. Nikdy mi nešlo být zastáncem jednoho směru. Dnes chápu, že právě to mi velmi přispělo při tom vnímat situace a životy z různých úhlů pohledu a vidět to, co pomáhá změnit i zdánlivě nezměnitelné. Rozmanitost ve všech oblastech našeho života mě vede neustále k tomu objevovat různé možnosti, pro to jak může být nás život ještě úžasnější. 


120 min / 3000 Kč